位置:首页 > IC中文资料第2334页 > PZM10NB2A
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
PZM10NB2A
Voltage regulator double diodes
ETC
知名厂家
PZM10NB2A
丝印代码:10A;Voltage regulator double diodes
文件:59.42 Kbytes Page:12 Pages
PHILIPS
飞利浦
封装/外壳:TO-236-3,SC-59,SOT-23-3 包装:卷带(TR) 描述:DIODE ZENER 10V 220MW SMT3 分立半导体产品 二极管 - 齐纳 - 单
ETC
知名厂家
Voltage regulator diodes
DESCRIPTION Low power general purpose voltage regulator diode in a SOT346 (SC59) plastic package, suitable for surface mounted design. FEATURES • Total power dissipation: max. 300 mW • Small plastic package suitable for surface mounted design • Wide working voltage range: nom.
PHILIPS
飞利浦
Silicon Epitaxial Planar Zener Diode for Stabilizer
Features • Wide spectrum from 1.9 V through 38 V of zener voltage provide flexible application. • MPAK Package is suitable for high density surface mounting and high speed assembly.
RENESAS
瑞萨
文件:193.81 Kbytes Page:8 Pages
RENESAS
瑞萨
PZM10NB2A产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    PZM10NB2A
  • 功能描述
    稳压二极管 DIODE ZENER TAPE-7
  • RoHS
  • 制造商
    Vishay Semiconductors
  • 齐纳电压
    12 V
  • 电压容差
    5 %
  • 电压温度系数
    0.075 %/K
  • 功率耗散
    3 W
  • 最大反向漏泄电流
    3 uA
  • 最大齐纳阻抗
    7 Ohms
  • 最大工作温度
    + 150 C
  • 安装风格
    SMD/SMT
  • 封装/箱体
    DO-214AC
  • 封装
    Reel
更新时间:2026-5-13 19:56:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
NEXPERIA/安世
25+
SOT-23
42480
NEXPERIA/安世全新特价PZM10NB2A即刻询购立享优惠#长期有货
恩XP
SOT-23
只做原厂原装正品现货或订货假一赔十!
23+
NA
振宏微专业只做正品,假一罚百!
恩XP
全新原厂原装产品、公司现货销售
16+
鍏ㄦ柊鍘熻鐜拌揣/浠锋牸鍙皥!
新年份
SC59
原装正品大量现货,要多可发货,实单带接受价来谈!
23+
SC59
原厂授权一级代理、全球订货优势渠道、可提供一站式BO
公司存货
PHI
受权代理!全新原装现货特价热卖!
PHI
24+
只做自己库存 全新原装进口正品假一赔百 可开13%增