位置:首页 > IC中文资料 > PTVA102001EA
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
PTVA102001EA
Thermally-Enhanced High Power RF LDMOS FET 200 W, 50 V, 960 – 1600 MHz
Description The PTVA102001EA is a 200-watt LDMOS FET intended for use in power amplifier applications in the 960 to 1600 MHz frequency band. Features include high gain and thermally-enhanced package with bolt-down flange. Manufactured with Wolfspeed's advanced LDMOS process, this device provi
WOLFSPEED
PTVA102001EA
文件:241.9 Kbytes Page:13 Pages
INFINEON
英飞凌
PTVA102001EA
文件:451.11 Kbytes Page:13 Pages
CREE
科锐
High Power RF LDMOS FET 200 W; 50 V; 960 - 1600 MHz
The PTVA102001EA is a 200-watt LDMOS FET intended for use in power amplifier applications in the 960 to 1600 MHz frequency band. Features include high gain and thermally-enhanced package with bolt-down flange. Manufactured with an advanced LDMOS process; this device provides excellent thermal perfor ·Input matched\n·Capable of handling 10:1 VSWR @50 V; 200 W (CW) output power\n·Integrated ESD protection\n·Low thermal resistance\n·Pb-free and RoHS compliant;
MACOM
WOLFSPEED
LF Series fuseblock
文件:481.07 Kbytes Page:3 Pages
LITTELFUSE
力特
MODULAR TELEPHONE JACKS
文件:151.31 Kbytes Page:1 Pages
ADAM-TECH
亚当科技
PTVA102001EA产品属性
  • 类型
    描述
  • Min Frequency(MHz):
    960
  • Max Frequency(MHz):
    1600
  • Peak Output Power(W):
    200
  • Gain(dB):
    18.5
  • Efficiency(%):
    60
  • Operating Voltage(V):
    50
  • Form:
    Packaged Discrete Transistor
  • Package Category:
    Bolt Down
  • Technology:
    LDMOS
更新时间:2026-5-14 17:22:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
INVENTRONICS/英飞特
QFN
只做原装正品假一赔十为客户做到零风险!!
Infineon Technologies
21+
100%进口原装!长期供应!绝对优势价格(诚信经营)!