位置:首页 > IC中文资料 > PFE240D25
PFE240D25价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
PFE240D25
THE GLOBAL EXPERT IN SOLID STATE RELAY TECHNOLOGY
DPA Series • 16 Pin DIP SSR • Ratings to 1A @ 280 VAC • SCR output • Voltage or current-control input • Zero-crossing (resistive loads) output
CRYDOM
PFE240D25
PCB MOUNT SOLID STATE RELAYS
Features • SIP style SSR • Ratings up to 25 A (forced air) @ 660 VAC • SCR output for heavy industrial loads • AC or DC control • Zero voltage (resistive loads) or instantaneous (inductive loads) turn-on output
SENSATA
森萨塔
PFE240D25
封装/外壳:4-SIP 包装:管件 描述:SSR RELAY SPST-NO 25A 12-280V 继电器 固态继电器
ETC
知名厂家
PFE240D25
ETC
知名厂家
PFE240D25
PCB Mount
文件:592.02 Kbytes Page:5 Pages
CRYDOM
PFE240D25
PCB Mount
文件:770.5 Kbytes Page:5 Pages
PFE240D25
Up to 25Amp 120/240, 380, 480 Vac AC Output
文件:36.1 Kbytes Page:2 Pages
ETCList of Unclassifed Manufacturers
未分类制造商
PFE240D25
SIP SSR SCR output for heavy industrial loads
文件:523.44 Kbytes Page:4 Pages
固态继电器(可控硅输出)
SENSATA
森萨塔
SPF Series • SIP SSR • Ratings to 25A (forced air) @ 480 VAC • SCR output for heavy industrial loads • AC or DC control • Zero-crossing (resistive loads) or random-fire (inductive loads) output
未分类制造商
PFE240D25产品属性
  • 类型
    描述
  • 输入电压:
    15V~32V
  • 负载电压:
    12V~280V
  • 负载电流:
    25A