位置:首页 > IC中文资料第4847页 > PD20015C
PD20015C价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
PD20015C
RF power transistor, LdmoST family
Description The PD20015C is a common source N-channel, enhancement-mode lateral field-effect RF power transistor. It is designed for high gain, broadband commercial and industrial applications. It operates at 13.6 V in common source mode at frequencies of up to 2 GHz. PD20015C boasts the excellen
STMICROELECTRONICS
意法半导体
PD20015C
封装/外壳:M243 包装:卷带(TR)剪切带(CT)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:FET RF 40V 2GHZ M243 分立半导体产品 晶体管 - FET,MOSFET - 射频
STMICROELECTRONICS
意法半导体
Schottky ORing PowerMod
MICROSEMI
美高森美
2.00mm PITCH CONNECTOR
文件:158.02 Kbytes Page:1 Pages
YEONHO
然湖
2.00mm PITCH CONNECTOR
文件:226.88 Kbytes Page:1 Pages
YEONHO
然湖
RF POWER TRANSISTORS Ldmos Enhanced Technology in Plastic Package
文件:67.52 Kbytes Page:5 Pages
ULTRA FAST RECOVERY MODULES
文件:231.22 Kbytes Page:4 Pages
MICROSEMI
美高森美
PD20015C产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    PD20015C
  • 功能描述
    射频MOSFET电源晶体管 N-Ch, 13.6V 15W LDMOST family
  • RoHS
  • 制造商
    Freescale Semiconductor
  • 配置
    Single
  • 频率
    1800 MHz to 2000 MHz
  • 增益
    27 dB
  • 输出功率
    100 W