位置:28F256L18 > 28F256L18详情
28F256L18中文资料
厂家型号
28F256L18
文件大小
1707.81Kbytes
页面数量
106
功能描述
StrataFlash Wireless Memory
数据手册
下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
NUMONYX
28F256L18数据手册规格书PDF详情
■ High performance Read-While-Write/Erase
— 85 ns initial access
— 54 MHz with zero wait state, 14 ns clock-to-data output synchronous-burst mode
— 25 ns asynchronous-page mode
— 4-, 8-, 16-, and continuous-word burst mode
— Burst suspend
— Programmable WAIT configuration
— Buffered Enhanced Factory Programming (BEFP) at 5 µs/byte (Typ)
— 1.8 V low-power buffered programming at 7 µs/byte (Typ)
■ Architecture
— Asymmetrically-blocked architecture
— Multiple 8-Mbit partitions: 128-Mbit devices
— Multiple 16-Mbit partitions: 256-Mbit devices
— Four 16-Kword parameter blocks: top or bottom configurations
— 64-Kword main blocks
— Dual-operation: Read-While-Write (RWW) or Read-While-Erase (RWE)
— Status Register for partition and device status
■ Power
— VCC (core) = 1.7 V - 2.0 V
— VCCQ (I/O) = 1.35 V - 2.0 V, 1.7 V - 2.0 V
— Standby current: 30 µA (Typ) for 256-Mbit
— 4-Word synchronous read current: 15 mA (Typ) at 54 MHz