位置:首页 > IC中文资料 > NMV1209DA
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
NMV1209DA
3kVDC Isolated 1W Single & Dual Output DC-DC Converters
文件:121.96 Kbytes Page:2 Pages
CANDD
9V 111mA, Isolated 1W Single Output 3kVDC, DC-DC Converter, 10.8-13.2V Input;
MURATA
村田
文件:227.04 Kbytes Page:6 Pages
MURATA
村田
PATENTED GOLD METALIZED SILICON GATE ENHANCEMENT MODE RF POWER VDMOS TRANSISTOR?
POLYFET
42-Bit Vacuum Fluorescent Display Tube Driver with Digital Dimming Function
OKIOki Electric Cable Co.,Ltd
冲电线日本冲电线株式会社
CCD LINEAR IMAGE SENSOR
TOSHIBA
东芝
1A ULTRA LOW DROPOUT POSITIVE ADJUSTABLE & FIXED REGULATOR
DESCRIPTION The US1206 family of devices are ultra low dropout 1A regulators using PNP transistor as the pass element. These products are ideal when a single input supply is available only and the dropout voltage is less than 1V, exceeding the minimum dropout characteristics of NPN/PNP hybrid reg
UNISEM
12-Bit, uP Compatible, Double-Buffered D to A Converters
文件:361.79 Kbytes Page:18 Pages
NSC
国半
NMV1209DA产品属性
  • 类型
    描述
  • Vin(V):
    10.8V to 13.2V
  • Vin(V)typ:
    12V
  • Vout(V):
    9V
  • Vout(V)typ:
    9V
  • LineRegulation(%):
    1.2%
  • LoadRegulation(%):
    8.5%
  • Isolation Voltage(V):
    3000V
  • Efficiency(%):
    74%
  • Size(mm)W:
    19.5mm
  • Size(mm)L:
    9.8mm
  • Size(mm)T:
    6.8mm
  • Operatingtemperature(degC):
    -40℃ to 85℃
  • Outputs(#):
    1
  • Iout(A)Max:
    0.111A
  • Package:
    DIP
  • Productseries:
    NMV
  • Product Series Features:
  • Safety Approval:
    UL60950
  • Brand:
    MPS
更新时间:2026-5-14 14:34:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
12+
DIP
1180
绝对原厂进口稳压模块/特价现货
25+
全新-电源模块
MURATA/村田电源模块NMV1209DAC交期短价格好#即刻询购立享优惠#长期有排单订
25+
N/A
样件支持,可原厂排单订货!
23+
标准封装
原厂原装现货订货价格优势终端BOM表可配单提供样品
电源模块
335
就找我吧!--邀您体验愉快问购元件!
C&D
24+
SIP23
20
Murata Power Solutions
23+
SMD
全新原装正品现货,支持订货
标准封装
电子元器件采购降本30%!原厂直采,砍掉中间差价