位置:首页 > IC中文资料 > NMF2405S
NMF2405S价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
NMF2405S
DC/DC Converters
[International-Power-Sources] DESCRIPTION The NMF Series is a family of miniature fully regulated isolated DC/DC converters. Units are available with 5, 12, 24, and 48 VDC inputs and outputs of 5, 9, 12, 12.75, and 15 VDC. Delivered power is 1 Watt, input to output isolation of 1000 VDC with uni
ETCList of Unclassifed Manufacturers
未分类制造商
NMF2405S
Isolated 1W Regulated Single Output DC-DC Converters
文件:116.92 Kbytes Page:2 Pages
CANDD
Output regulation
MURATA
村田
5V 100mA, Isolated 1W input single Output DC-DC Converter 1kVDC, 22.8-25.2V Input;
MURATA
村田
封装/外壳:7-SIP 模块,5 引线 包装:管件 描述:DC DC CONVERTER 5V 1W 电源 - 板安装 直流转换器
ETC
知名厂家
ETC
知名厂家
日本无线
NMF2405S产品属性
  • Vin(V):
    22.8V to 25.2V
  • Vin(V)typ:
    24V
  • Vout(V):
    5V
  • Vout(V)typ:
    5V
  • LineRegulation(%):
    0.25%
  • LoadRegulation(%):
    1.5%
  • Isolation Voltage(V):
    1000V
  • Efficiency(%):
    50%
  • Size(mm)W:
    19.65mm
  • Size(mm)L:
    6.15mm
  • Size(mm)T:
    10.15mm
  • Operatingtemperature(degC):
    0℃ to 70℃
  • Iout(A)Max:
    0.1A
  • Package:
    SIP
  • Product Series Features:
  • Brand:
    MPS
更新时间:2026-5-14 9:32:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
ON Semiconductor
22+
9FlipChip
9000
原厂渠道,现货配单
23+
SIP7
原厂授权一级代理,专业海外优势订货,价格优势、品种
Murata Power Solutions
23+
SMD
全新原装正品现货,支持订货
C&DTECH
12+
DIP
稳压隔离模块专家供应商/绝对全新原厂现货
诚信经营!进口原装!量大价优!
26+
7-SIP 模块,5 引线
原厂订货渠道,支持账期,一站式服务!
25+
全新-电源模块
MURATA/村田电源模块NMF2405SC交期短价格好#即刻询购立享优惠#长期有排单订
ON Semiconductor
24+
9-覆晶(1.5x1.5)
一级代理/放心采购
18+
SIP7
保证进口原装可开17%增值税发票