位置:首页 > IC中文资料 > NMF2405SC
NMF2405SC价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
NMF2405SC
Isolated 1W Regulated Single Output DC-DC Converters
Output regulation
MURATA
村田
NMF2405SC
5V 100mA, Isolated 1W input single Output DC-DC Converter 1kVDC, 22.8-25.2V Input;
MURATA
村田
NMF2405SC
封装/外壳:7-SIP 模块,5 引线 包装:管件 描述:DC DC CONVERTER 5V 1W 电源 - 板安装 直流转换器
ETC
知名厂家
NMF2405SC
ETC
知名厂家
NMF2405SC
日本无线
NMF2405SC产品属性
  • Vin(V):
    22.8V to 25.2V
  • Vin(V)typ:
    24V
  • Vout(V):
    5V
  • Vout(V)typ:
    5V
  • LineRegulation(%):
    0.25%
  • LoadRegulation(%):
    1.5%
  • Isolation Voltage(V):
    1000V
  • Efficiency(%):
    50%
  • Size(mm)W:
    19.65mm
  • Size(mm)L:
    6.15mm
  • Size(mm)T:
    10.15mm
  • Operatingtemperature(degC):
    0℃ to 70℃
  • Iout(A)Max:
    0.1A
  • Package:
    SIP
  • Product Series Features: