位置:PIC16C67-20ESLASHL > PIC16C67-20ESLASHL详情
PIC16C67-20ESLASHL中文资料
厂家型号
PIC16C67-20ESLASHL
文件大小
2717.69Kbytes
页面数量
336
功能描述
8-Bit CMOS Microcontrollers
MICROCHIP
PIC16C67-20ESLASHL数据手册规格书PDF详情
GENERAL DESCRIPTION
The PIC16CXX is a family of low-cost, high-perfor mance, CMOS, fully-static, 8-bit microcontrollers.
PIC16C6X Microcontroller Core Features:
• High performance RISC CPU
• Only 35 single word instructions to learn
• All single cycle instructions except for program branches which are two-cycle
• Operating speed: DC - 20 MHz clock input DC - 200 ns instruction cycle
• Interrupt capability
• Eight level deep hardware stack
• Selectable oscillator options
• Low-power, high-speed CMOS EPROM/ROM technology
• Fully static design
• Wide operating voltage range: 2.5V to 6.0V
• Commercial, Industrial, and Extended temperature ranges
• Low-power consumption:
•< 2 mA @ 5V, 4 MHz
•15 µA typical @ 3V, 32 kHz
22+
44PLCC (16.59x16.59)
9000
原厂渠道,现货配单
25+
PLCC44
⊙⊙新加坡大量现货库存,深圳常备现货!欢迎查询!⊙
24+
sopdip
17+
100%原装正品现货