位置:首页 > IC中文资料第2387页 > MUR1520PBF
MUR1520PBF价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MUR1520PBF
Ultrafast Rectifier, 15 A FRED PtTM
VISHAYVishay Siliconix
威世威世科技公司
MUR1520PBF
Ultrafast Rectifier
KERSEMI
MUR1520PBF
VISHAYVishay Siliconix
威世威世科技公司
MUR1520PBF
Ultrafast Rectifier
文件:191.87 Kbytes Page:8 Pages
IRF
MUR1520PBF
Ultrafast Rectifier, 15 A FRED Pt
文件:151.67 Kbytes Page:8 Pages
IRF
ULTRAFAST RECTIFIERS 15 AMPERES 200-400-600 VOLTS
MOTOROLA
摩托罗拉
安森美半导体
NPN SILICON TRANSISTOR WITH INTEGRATED DIODE
NPN SILICON TRANSISTOR WITH INTEGRATED DIODE ● Designed for Self Oscillating Inverter Applications ● Rugged 1500 V Planar Construction ● Integral Free-Wheeling Anti-Parallel Diode
POINN
Rectifier diodes Schottky barrier
PHILIPS
飞利浦
N-CHANNEL POWER MOS FET ARRAY SWITCHING USE
NEC
瑞萨
MUR1520PBF产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    MUR1520PBF
  • 功能描述
    DIODE ULT FAST 200V 15A TO220AC
  • RoHS
  • 类别
    分离式半导体产品 >> 单二极管/整流器
  • 系列
    FRED Pt™
  • 标准包装
    100
  • 系列
  • 二极管类型
    标准 电压
  • -(Vr)(最大)
    50V 电流 -
  • 平均整流(Io)
    6A 电压 - 在 If
  • 时为正向(Vf)(最大)
    1.4V @ 6A
  • 速度
    快速恢复 = 200mA(Io)
  • 反向恢复时间(trr)
    300ns 电流 - 在 Vr
  • 时反向漏电
    15µA @ 50V 电容@ Vr,