位置:首页 > IC中文资料 > MTP7N20E
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MTP7N20E
TMOS POWER FET 7.0 AMPERES 200 VOLTS RDS(on) = 0.70 OHMS
文件:223.23 Kbytes Page:8 Pages
MOTOROLA
摩托罗拉
MTP7N20E
N?묬hannel Power MOSFET
文件:196.52 Kbytes Page:8 Pages
ONSEMI
安森美半导体
MTP7N20E
ETC
知名厂家
MTP7N20E
Trans MOSFET N-CH 200V 7A 3-Pin(3+Tab) TO-220 Rail
NJSEMINew Jersey Semi-Conductor Products, Inc.
新泽西半导体新泽西半导体公司
MTP7N20E
N−Channel Power MOSFET
ONSEMI
安森美半导体
200V N-Channel MOSFET
FAIRCHILD
仙童半导体
200V LOGIC N-Channel MOSFET
FAIRCHILD
仙童半导体
200V LOGIC N-Channel MOSFET
200V N-Channel MOSFET
MTP7N20E产品属性
  • 类型
    描述
  • Minimum Operating Temperature:
    -55°C
  • Maximum Power Dissipation:
    50000mW
  • Maximum Operating Temperature:
    150°C
  • Maximum Gate Source Voltage:
    ±20V
  • Maximum Drain Source Voltage:
    200V
  • Maximum Continuous Drain Current:
    7A