位置:首页 > IC中文资料第1781页 > MTP1N100E
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MTP1N100E
TMOS POWER FET 1.0 AMPERES 1000 VOLTS RDS(on) = 9.0 OHM
MOTOROLA
摩托罗拉
MTP1N100E
N-Channel MOSFET Transistor
FEATURES · Drain Current -ID= 1A@ TC=25℃ · Drain Source Voltage -VDSS= 1000V(Min) · Static Drain-Source On-Resistance -RDS(on) = 9mΩ(Max)@VGS= 10V APPLICATIONS · DC-DC Converters · AC and DC motor controls · Laser Drivers
ISC
无锡固电
MTP1N100E
ETC
知名厂家
MTP1N100E
Power Field Effect Transistor
ONSEMI
安森美半导体
MTP1N100E
Power Field Effect Transistor
文件:216.34 Kbytes Page:7 Pages
ONSEMI
安森美半导体
Optimized for Radio Frequency Response
MICROSEMI
美高森美
MICROSEMI
美高森美
Fast MOSFET Die for Implantable Cardio Defibrillator Applications
TMOS POWER FET 1.0 AMPERES 1000 VOLTS
TMOS POWER FET 1.0 AMPERES 1000 VOLTS RDS(on)= 9.0 OHM The D2PAK package has the capability of housing a larger die than any existing surface mount package which allows it to be used in applications that require the use of surface mount components with higher power and lower RDS(on) capabilit
MOTOROLA
摩托罗拉
MTP1N100E产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    MTP1N100E
  • 制造商
    ON Semiconductor
  • 功能描述
    Trans MOSFET N-CH 1KV 1A 3-Pin(3+Tab) TO-220 Rail