位置:首页 > IC中文资料第1781页 > MTP12P10
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MTP12P10
TMOS POWER FET 12 AMPERES 100 VOLTS RDS(on) = 0.3 OHM
Power Field Effect Transistor P-Channel Enhancement-Mode Silicon Gate
MOTOROLA
摩托罗拉
MTP12P10
POWER FIELD EFFECT TRANSISTOR
MOTOROLA
摩托罗拉
MTP12P10
isc P-Channel MOSFET Transistor
FEATURES ·Drain Current -ID= -12A@ TC=25℃ ·Drain Source Voltage -VDSS= -100V(Min) ·Static Drain-Source On-Resistance -RDS(on) = 0.3Ω(Max)@VGS= -10V DESCRIPTION ·Motor drive, DC-DC converter, power switch and solenoid drive.
ISC
无锡固电
MTP12P10
功率 MOSFET,12 A,100 V,P 沟道,TO-220
ONSEMI
安森美半导体
MTP12P10
Power MOSFET 12 Amps, 100 Volts P?묬hannel TO??20
文件:78.41 Kbytes Page:6 Pages
ONSEMI
安森美半导体
MTP12P10
Power Field Effect Transistor
文件:95.67 Kbytes Page:2 Pages
NJSEMINew Jersey Semi-Conductor Products, Inc.
新泽西半导体新泽西半导体公司
MTP12P10
P-Channel 100 V (D-S) MOSFET
文件:967.44 Kbytes Page:7 Pages
VBSEMI
微碧半导体
100V P-Channel MOSFET
FAIRCHILD
仙童半导体
100V P-Channel MOSFET
FAIRCHILD
仙童半导体
100V P-Channel MOSFET
100V P-Channel MOSFET
MTP12P10产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    MTP12P10
  • 功能描述
    MOSFET 100V 12A P-Channel
  • RoHS
  • 制造商
    STMicroelectronics
  • 晶体管极性
    N-Channel
  • 汲极/源极击穿电压
    650 V
  • 闸/源击穿电压
    25 V
  • 漏极连续电流
    130 A 电阻汲极/源极
  • RDS(导通)
    0.014 Ohms
  • 配置
    Single
  • 安装风格
    Through Hole
  • 封装/箱体
    Max247
  • 封装
    Tube
更新时间:2026-5-14 11:47:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
NA
8560
一级代理 原装正品假一罚十价格优势长期供货
ON
23+
TO-220-3
一级代理商现货批发,原装正品,假一罚十
25+
TO-220
ONSEMI/安森美原装特价MTP12P10G即刻询购立享优惠#长期有货
ON(安森美)
标准封装
电子元器件采购降本30%!原厂直采,砍掉中间差价