位置:首页 > IC中文资料第1572页 > MTB20N20E
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MTB20N20E
TMOS POWER FET 20 AMPERES 200 VOLTS
MOTOROLA
摩托罗拉
MTB20N20E
isc N-Channel MOSFET Transistor
FEATURES ·Drain Current –ID= 20A@ TC=25℃ ·Drain Source Voltage- : VDSS= 200V(Min) ·Static Drain-Source On-Resistance : RDS(on) = 0.16Ω(Max)@VGS= 10V ·100 avalanche tested ·Minimum Lot-to-Lot variations for robust device performance and reliable operation DESCRIPTION ·motor drive, DC-DC c
ISC
无锡固电
MTB20N20E
N?묬hannel Power MOSFET
文件:252.78 Kbytes Page:12 Pages
ONSEMI
安森美半导体
MTB20N20E
ETC
知名厂家
MTB20N20E
N−Channel Power MOSFET
ONSEMI
安森美半导体
N?묬hannel Power MOSFET
N-Channel 200 V (D-S) MOSFET
文件:1.00848 Mbytes Page:7 Pages
VBSEMI
微碧半导体
TMOS POWER FET 20 AMPERES 200 VOLTS RDS(on) = 0.16 OHM
MOTOROLA
摩托罗拉
N-CHANNEL 200V - 0.10 OHM - 18A TO-220/TO-220FP/DPAK LOW GATE CHARGE STripFET II MOSFET
STMICROELECTRONICS
意法半导体
STMICROELECTRONICS
意法半导体
MTB20N20E产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    MTB20N20E
  • 制造商
    ON Semiconductor
  • 功能描述
    Trans MOSFET N-CH 200V 20A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R