位置:首页 > IC中文资料 > MSH105N07
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MSH105N07
Low Voltage MOSFET
CITC
竹懋科技
HiPerFET Power MOSFETs
IXYS
艾赛斯
isc N-Channel MOSFET Transistor
FEATURES ·Drain Current –ID= 105A@ TC=25℃ ·Drain Source Voltage- : VDSS= 70V(Min) ·Static Drain-Source On-Resistance : RDS(on) = 7mΩ(Max)@VGS= 10V ·100 avalanche tested ·Minimum Lot-to-Lot variations for robust device performance and reliable operation DESCRIPTION ·motor drive, DC-DC con
ISC
无锡固电
MSH105N07产品属性
  • 类型
    描述
  • VDS(V):
    75
  • Vgs(V):
    25
  • Ids(A):
    93
  • Pd (W):
    200
  • Vgd(th) max(V):
    4
  • Qg(nC) 4.5V: