位置:首页 > IC中文资料第2876页 > MRF6V2300NR5
MRF6V2300NR5价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MRF6V2300NR5
RF Power Field Effect Transistors N--Channel Enhancement--Mode Lateral MOSFETs
RF Power Field Effect Transistors N--Channel Enhancement--Mode Lateral MOSFETs Designed primarily for CW large--signal output and driver applications with frequencies up to 600 MHz. Devices are unmatched and are suitable for use in industrial, medical and scientific applications.
FREESCALEFreescale Semiconductor, Inc
飞思卡尔飞思卡尔半导体
MRF6V2300NR5
封装/外壳:TO-270AB 包装:卷带(TR) 描述:FET RF 110V 220MHZ TO-270-4 分立半导体产品 晶体管 - FET,MOSFET - 射频
ETC
知名厂家
MRF6V2300NR5产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    MRF6V2300NR5
  • 功能描述
    射频MOSFET电源晶体管 VHV6 300W TO270WB4N
  • RoHS
  • 制造商
    Freescale Semiconductor
  • 配置
    Single
  • 频率
    1800 MHz to 2000 MHz
  • 增益
    27 dB
  • 输出功率
    100 W