位置:首页 > IC中文资料 > MK2801FE
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MK2801FE
包装:卷带(TR) 描述:RESISTOR AXIAL 电阻器 通孔式电阻器
OHMITE
封装/外壳:轴向 包装:卷带(TR) 描述:RES 2.8K OHM 1% 1/4W AXIAL 电阻器 通孔式电阻器
OHMITE
插件电阻
SILICON GATE ENHANCEMENT MODE RF POWER LDMOS TRANSISTOR
POLYFET
GaAlAs on GaAs Infrared Light Emitting Diode
GaAlAs on GaAs Infrared Light Emitting Diode For optical control systems Features ● High-power output, high-efficiency : Ie = 6 mW/sr (min.) ● Emitted light spectrum suited for silicon photodetectors ● Good radiant power output linearity with respect to input current ● ø3 plastic package
PANASONIC
松下
POWER TRANSISTORS(10A,60V,75W)
... designed for use as output device in complementary audio amplifiers up to 30-Watts music power per channel FEATURES: • Collector-Emitter Sustaining Voltage- VCEO(sus) = 60 V (Min) * DC Current Gain- hFE = 25-100 @ Ic = 3.0 A
MOSPEC
统懋
POWER TRANSISTORS(10A,60V,75W)
MOSPEC
统懋
HIGH ISOLATION VOLTAGE SOP PHOTOCOUPLER
NEC
瑞萨
MK2801FE产品属性
  • 类型
    描述
  • 阻值:
    2.8kΩ
  • 精度:
    ±1%
  • 功率:
    250mW
  • 温度系数:
    ±50ppm/℃
更新时间:2026-5-14 19:39:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
恩XP
20+
WLCSP-210
29860
NXP微控制器MCU-可开原型号增税票
恩XP
QQ咨询
210-UFBGA
原装正品/微控制器元件授权代理直销!
MINI
24+
SMD
25+
原厂封装
原厂授权代理,专注军工、汽车、医疗、工业、新能源!
21+
100%全新原装 亚太地区XILINX、FREESCALE-NXP AD专业