位置:首页 > IC中文资料第2019页 > MC79L12ACPRP
MC79L12ACPRP价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MC79L12ACPRP
100 mA Negative Voltage Regulators
100 mA Negative Voltage Regulators The MC79L00A Series negative voltage regulators are inexpensive, easy−to−use devices suitable for numerous applications requiring up to 100 mA. Like the higher powered MC7900 Series negative regulators, this series features thermal shutdown and current limi
ONSEMI
安森美半导体
MC79L12ACPRP
封装/外壳:TO-226-3,TO-92-3 长基体(成形引线) 包装:带盒(TB) 描述:IC REG LINEAR -12V 100MA TO92-3 集成电路(IC) 线性 + 开关稳压器
ONSEMI
安森美半导体
MC79L12ACPRP
THREE-TERMINAL LOW CURRENT NEGATIVE FIXED VOLTAGE REGULATORS
Three-Terminal Low Current Negative Voltage Regulators      The MC79L00, A Series negative voltage regulators are inexpensive, easy–to–use devices suitable for numerous applications requiring up to 100 mA. Like the higher powered MC7900 Series neg
MOTOROLA
摩托罗拉
瑞萨
MC79L12ACPRP产品属性
  • 型号
    MC79L12ACPRP
  • 功能描述
    线性稳压器 - 标准 12V 100mA Negative
  • 输出电压
    1.8 V
  • 输出电流
    150 mA
  • 最大输入电压
    5.5 V
  • 最大工作温度
    + 125 C
  • 安装风格
    SMD/SMT
  • 封装/箱体
    SOT-323-5L
更新时间:2026-5-13 23:01:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
25+
N/A
21000
正规渠道,免费送样。支持账期,BOM一站式配齐
ON(安森美)
24+
标准封装
全新原装正品/价格优惠/质量保障
25+
TO-92
ONSEMI/安森美全新特价MC79L12ACPRPG即刻询购立享优惠#长期有货
ON
TO-92
一级代理,专注军工、汽车、医疗、工业、新能源、电力
原装认证/挂了就有现货的
18+
代理进口原装/实单价格可谈
原装认证/挂了就有现货的/来问吧
全新原装、诚信经营、公司现货销售!
26+
全新原装现货,假一赔十
17+
100%原装正品现货