位置:首页 > IC中文资料第2020页 > MC79L12ABD
MC79L12ABD价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MC79L12ABD
THREE-TERMINAL LOW CURRENT NEGATIVE FIXED VOLTAGE REGULATORS
Three-Terminal Low Current Negative Voltage Regulators      The MC79L00, A Series negative voltage regulators are inexpensive, easy–to–use devices suitable for numerous applications requiring up to 100 mA. Like the higher powered MC7900 Series neg
MOTOROLA
摩托罗拉
MC79L12ABD
100 mA Negative Voltage Regulators
100 mA Negative Voltage Regulators The MC79L00, A Series negative voltage regulators are inexpensive, easy–to–use devices suitable for numerous applications requiring up to100 mA. Like the higher powered MC7900 Series negative regulators, this series features thermal shutdown and current limiti
ONSEMI
安森美半导体
MC79L12ABD
100 mA Negative Voltage Regulators The MC79L00A Series negative voltage regulators are inexpensive, easy−to−use devices suitable for numerous applications requiring up to 100 mA. Like the higher powered MC7900 Series negative regulators, this series features thermal shutdown and current limi
ONSEMI
安森美半导体
MC79L12ABD
封装/外壳:8-SOIC(0.154",3.90mm 宽) 包装:带盒(TB) 描述:IC REG LINEAR -12V 100MA 8SOIC 集成电路(IC) 稳压器 - 线性
MC79L12ABD
MC79L12ABD
文件:105.52 Kbytes Page:11 Pages
MOTOROLA
摩托罗拉
THREE TERMINAL NEGATIVE VOLTAGE REGULATORS????
NEC
瑞萨
MC79L12ABD产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    MC79L12ABD
  • 功能描述
    线性稳压器 - 标准 12V 100mA Negative
  • RoHS
  • 制造商
    STMicroelectronics
  • 输出电压
    1.8 V
  • 输出电流
    150 mA
  • 最大输入电压
    5.5 V
  • 最大工作温度
    + 125 C
  • 安装风格
    SMD/SMT
  • 封装/箱体
    SOT-323-5L
更新时间:2026-5-13 23:01:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
25+
8-SOIC
18798
正规渠道,免费送样。支持账期,BOM一站式配齐
ON(安森美)
26+
SOIC-8_150mil
原厂订货渠道,支持账期,一站式服务!
ON
24+
SOP-8
全新原厂原装,进口正品现货,正规渠道可含税!!
25+
SOP8
ONSEMI/安森美全新特价MC79L12ABDR2G即刻询购立享优惠#长期有货
现货现货现货,滚动式排单供货
26+
NA
800
原装现货,实单好价,欢迎洽谈!
全新原厂原装产品、公司现货销售
标准封装
原装,请咨询
3.9mm