位置:首页 > IC中文资料 > MC1455BDG
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MC1455BDG
Timers
文件:171.91 Kbytes Page:11 Pages
ONSEMI
安森美半导体
MC1455BDG
Timers Direct Replacement for NE555 Timers Adjustable Duty Cycle
文件:223.15 Kbytes Page:11 Pages
ONSEMI
安森美半导体
Timers
丝印代码:1455B;Timers
丝印代码:1455V;Timers
Dot Matrix LED Unit for Indoor/Outdoor Use(Lamp Type)
■ Features ● No. of dots : 16✕16dots ● Outline dimensions : 96.0✕96.0mm ● Dot size : ø5.0mm ● Dot pitch : 6.0mm ● Radiation color : Yellow-green+Red(High-luminosity)dichromatic type ● Driving method : 1/8 duty dynamic drive
SHARPSharp Corporation
夏普
RF & MICROWAVE TRANSISTORS TV/LINEAR APPLICATIONS
DESCRIPTION The SD1455 is a gold metallized epitaxial silicon NPN planar transistor using diffused emitter ballast resistors for high linearity Class A operation in VHF and Band III television transmitters and transposers. ■ 170 - 230 MHz ■ 25 VOLTS ■ IMD − 55dB ■ COMMON EMITTER ■ GOLD METAL
STMICROELECTRONICS
意法半导体
更新时间:2026-5-14 8:22:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
ON
25+
SOP8
10099
百分百原装正品 真实公司现货库存 本公司只做原装 可
ON/安森美
23+
SOP-8
当天发货全新原装现货
只做原装,假一罚十,公司可开17%增值税发票!