位置:首页 > IC中文资料第1023页 > MC1455BD
MC1455BD价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MC1455BD
丝印代码:1455B;Timers
ONSEMI
安森美半导体
MC1455BD
丝印代码:1455B;Timers
文件:147.99 Kbytes Page:10 Pages
ONSEMI
安森美半导体
MC1455BD
文件:171.91 Kbytes Page:11 Pages
MC1455BD
丝印代码:1455B;Timers Direct Replacement for NE555 Timers Adjustable Duty Cycle
文件:223.15 Kbytes Page:11 Pages
Timers Direct Replacement for NE555 Timers Adjustable Duty Cycle
Timers
Timers
封装/外壳:8-SOIC(0.154",3.90mm 宽) 包装:托盘 描述:IC OSC SINGLE TIMER 8-SOIC 集成电路(IC) 可编程定时器和振荡器
丝印代码:1455V;Timers
Dot Matrix LED Unit for Indoor/Outdoor Use(Lamp Type)
■ Features ● No. of dots : 16✕16dots ● Outline dimensions : 96.0✕96.0mm ● Dot size : ø5.0mm ● Dot pitch : 6.0mm ● Radiation color : Yellow-green+Red(High-luminosity)dichromatic type ● Driving method : 1/8 duty dynamic drive
SHARPSharp Corporation
夏普
RF & MICROWAVE TRANSISTORS TV/LINEAR APPLICATIONS
DESCRIPTION The SD1455 is a gold metallized epitaxial silicon NPN planar transistor using diffused emitter ballast resistors for high linearity Class A operation in VHF and Band III television transmitters and transposers. ■ 170 - 230 MHz ■ 25 VOLTS ■ IMD − 55dB ■ COMMON EMITTER ■ GOLD METAL
STMICROELECTRONICS
意法半导体
MC1455BD产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    MC1455BD
  • 功能描述
    计时器和支持产品 ANA TIMING CIRCUIT
  • RoHS
  • 制造商
    Micrel
  • 类型
    Standard
  • 封装/箱体
    SOT-23
  • 内部定时器数量
    1
  • 电源电压-最大
    18 V
  • 电源电压-最小
    2.7 V