位置:首页 > IC中文资料 > MBR1090F
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MBR1090F
10 Amp Schottky Barrier Rectifier 20 to 100 Volts
MCC
MBR1090F
10 AMPERES SCHOTTKY BARRIER RECTIFIERS
PANJIT
強茂
MBR1090F
Low Forward Voltage , High Current Capability
Features • Low Power Loss • High Efficiency • Low Forward Voltage, High Current Capability • Case Material: Molded Plastic. UL Flammability Classification Rating 94V-0 • Marking : type number
KERSEMI
MBR1090F
KERSEMI
MBR1090F
MBR1090F
Low Power Loss
MBR1090F
文件:195.38 Kbytes Page:3 Pages
MCC
MBR1090F
文件:99.87 Kbytes Page:3 Pages
MBR1090F
功率肖特基二极管(IF ≧ 1A)
PANJIT
強茂
SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER
JIANGSU
长电科技
ETC
知名厂家
ETC
知名厂家
SWITCHMODE??Power Rectifiers
MOTOROLA
摩托罗拉
MICROWAVE POWER TRANSISTORS
The RF Line Microwave Pulse Power Transistors Designed for Class B and C common base amplifier applications in short pulse TACAN, IFF, and DME transmitters. • Guaranteed Performance @ 1090 MHz, 50 Vdc Output Power = 90 Watts Peak Minimum Gain = 8.4 dB • 100 Tested for Load Mismatch a
MOTOROLA
摩托罗拉
MICROWAVE POWER TRANSISTORS
11-Output Configurable Clock Buffer
TriQuint’s TQ1090 is a configurable clock buffer which generates 11 outputs, operating over a wide range of frequencies from 33 MHz to 45MHz, 65 MHz to 90 MHz and 130 MHz to 180 MHz. The outputs are available at 1x, 2x and 4x, or at 1/2x, 1x and 2x, or at 1/4 x, 1/2 x and 1x the reference clock fr
TRIQUINT
MBR1090F产品属性
  • 类型
    描述
  • VRRM Max.[V]:
    90
  • IF[A]:
    10
  • IFSM[A]:
    150
  • VF@IF Max.[V]:
    0.8
  • VF@IF Max.[A]:
    10
  • IR@VR Max.[µA]:
    50
  • IR@VR Max.[V]:
    90
  • Package:
    ITO-220AC
更新时间:2026-5-14 17:53:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
ON
23+
TO220
190
正规渠道,只有原装!
ON/安森美
25+
TO-220AC(TO-220-2)
30000
原装正品公司现货,假一赔十!
24+
N/A
原装正品现货支持实单
26+
NA
只有原装 可配单
23+
标准封装
原厂原装现货订货价格优势终端BOM表可配单提供样品
21+
TO-220AC(TO-220-2)
只做原装,质量保证
22+
TO220F-3
只做原装
标准封装
电子元器件采购降本30%!原厂直采,砍掉中间差价