位置:首页 > IC中文资料 > MBR1090CKD
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MBR1090CKD
肖特基整流二极管
10A,90V,Schottky Barrier Rectifier
DYELEC
迪一电子
MBR1090CKD
SURFACE MOUNT SCHOTTKYBARRIER RECTIFIERS
文件:735.42 Kbytes Page:3 Pages
DYELEC
迪一电子
SWITCHMODE??Power Rectifiers
MOTOROLA
摩托罗拉
MICROWAVE POWER TRANSISTORS
The RF Line Microwave Pulse Power Transistors Designed for Class B and C common base amplifier applications in short pulse TACAN, IFF, and DME transmitters. • Guaranteed Performance @ 1090 MHz, 50 Vdc Output Power = 90 Watts Peak Minimum Gain = 8.4 dB • 100 Tested for Load Mismatch a
MOTOROLA
摩托罗拉
MICROWAVE POWER TRANSISTORS
11-Output Configurable Clock Buffer
TriQuint’s TQ1090 is a configurable clock buffer which generates 11 outputs, operating over a wide range of frequencies from 33 MHz to 45MHz, 65 MHz to 90 MHz and 130 MHz to 180 MHz. The outputs are available at 1x, 2x and 4x, or at 1/2x, 1x and 2x, or at 1/4 x, 1/2 x and 1x the reference clock fr