位置:首页 > IC中文资料第5135页 > MAX17006ETP
| 型号 | 功能描述 | 生产厂家 企业 | LOGO | 操作 |
|---|---|---|---|---|
MAX17006ETP | 丝印代码:17006E;1.2MHz Low-Cost, High-Performance Chargers General Description The MAX17005/MAX17006/MAX17015 are high-frequency multichemistry battery chargers. These circuits feature a new high-frequency current-mode architecture that significantly reduces component size and cost*. The charger uses a high-side MOSFET with n-channel synchronous rectif | MAXIM 美信 | ||
1.2MHz Low-Cost, High-Performance Chargers General Description The MAX17005/MAX17006/MAX17015 are high-frequency multichemistry battery chargers. These circuits feature a new high-frequency current-mode architecture that significantly reduces component size and cost*. The charger uses a high-side MOSFET with n-channel synchronous rectif | MAXIM 美信 | |||
1.2MHz, Low-Cost, High-Performance Chargers General Description The MAX17005A/MAX17006A/MAX17015A are high-frequency multichemistry battery chargers. These circuits feature a new high-frequency current-mode architecture that significantly reduces component size and cost*. The charger uses a high-side MOSFET with n-channel synchrono | MAXIM 美信 | |||
1.2MHz, Low-Cost, High-Performance Chargers General Description The MAX17005B/MAX17006B/MAX17015B are high-frequency multichemistry battery chargers. These circuits feature a new high-frequency current-mode architecturethat significantly reduces component size and cost*. The charger uses a high-side MOSFET with n-channel synchronou | MAXIM 美信 | |||
10/100 BASE-T SINGLE PORT TRANSFORMER MODULE 文件:41.95 Kbytes Page:2 Pages | RHOMBUS-IND |
MAX17006ETP产品属性
- 类型
描述
- 型号
MAX17006ETP
- 功能描述
电池管理 1.2MHz High-Perf Charger
- RoHS
否
- 制造商
Texas Instruments
- 电池类型
Li-Ion
- 输出电压
5 V
- 输出电流
4.5 A
- 工作电源电压
3.9 V to 17 V