位置:首页 > IC中文资料第8532页 > MAX1455EAE
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MAX1455EAE
美信
MAX1455EAE
Low-Cost Precision Sensor Signal Conditioner
文件:1.16112 Mbytes Page:25 Pages
MAXIM
美信
MAX1455EAE
封装/外壳:16-SSOP(0.209",5.30mm 宽) 包装:卷带(TR) 描述:IC AUTO SNSR SIGNAL COND 16SSOP 集成电路(IC) 传感器和检测器接口
■ Features ● No. of dots : 16✕16dots ● Outline dimensions : 96.0✕96.0mm ● Dot size : ø5.0mm ● Dot pitch : 6.0mm ● Radiation color : Yellow-green+Red(High-luminosity)dichromatic type ● Driving method : 1/8 duty dynamic drive
安森美半导体
丝印代码:1455V;Timers
RF & MICROWAVE TRANSISTORS TV/LINEAR APPLICATIONS
DESCRIPTION The SD1455 is a gold metallized epitaxial silicon NPN planar transistor using diffused emitter ballast resistors for high linearity Class A operation in VHF and Band III television transmitters and transposers. ■ 170 - 230 MHz ■ 25 VOLTS ■ IMD − 55dB ■ COMMON EMITTER ■ GOLD METAL
STMICROELECTRONICS
意法半导体
MAX1455EAE产品属性
  • 型号
    MAX1455EAE
  • 电源电压-最大
    5.5 V
  • 电源电压-最小
    4.5 V