位置:首页 > IC中文资料第5750页 > MAX1455AAE
MAX1455AAE价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MAX1455AAE
Low-Cost Automotive Sensor Signal Conditioner
文件:290.95 Kbytes Page:25 Pages
MAXIM
美信
MAX1455AAE
Low-Cost Precision Sensor Signal Conditioner
文件:1.16112 Mbytes Page:25 Pages
MAXIM
美信
MAX1455AAE
封装/外壳:16-SSOP(0.209",5.30mm 宽) 包装:卷带(TR) 描述:IC AUTO SNSR SIGNAL COND 16SSOP 集成电路(IC) 传感器和检测器接口
AD
亚德诺
AD
亚德诺
Dot Matrix LED Unit for Indoor/Outdoor Use(Lamp Type)
■ Features ● No. of dots : 16✕16dots ● Outline dimensions : 96.0✕96.0mm ● Dot size : ø5.0mm ● Dot pitch : 6.0mm ● Radiation color : Yellow-green+Red(High-luminosity)dichromatic type ● Driving method : 1/8 duty dynamic drive
SHARPSharp Corporation
夏普
Timers
ONSEMI
安森美半导体
丝印代码:1455B;Timers
ONSEMI
安森美半导体
丝印代码:1455V;Timers
RF & MICROWAVE TRANSISTORS TV/LINEAR APPLICATIONS
DESCRIPTION The SD1455 is a gold metallized epitaxial silicon NPN planar transistor using diffused emitter ballast resistors for high linearity Class A operation in VHF and Band III television transmitters and transposers. ■ 170 - 230 MHz ■ 25 VOLTS ■ IMD − 55dB ■ COMMON EMITTER ■ GOLD METAL
STMICROELECTRONICS
意法半导体
MAX1455AAE产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    MAX1455AAE
  • 功能描述
    板上安装温度传感器 Automotive Sensor Signal Conditioner
  • RoHS
  • 制造商
    Omron Electronics
  • 输出类型
    Digital
  • 准确性
    +/- 1.5 C, +/- 3 C
  • 温度阈值
    数字输出 -
  • 总线接口
    2-Wire, I2C, SMBus
  • 电源电压-最大
    5.5 V
  • 电源电压-最小
    4.5 V