位置:首页 > IC中文资料第165页 > MAX1090BEEI
MAX1090BEEI价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MAX1090BEEI
400ksps, 5V, 8-/4-Channel, 10-Bit ADCs with 2.5V Reference and Parallel Interface
General Description The MAX1090/MAX1092 low-power, 10-bit analog-to-digital converters (ADCs) feature a successive-approximation ADC, automatic power-down, fast wake-up (2µs), an on-chip clock, +2.5V internal reference, and a high-speed, byte-wide parallel interface. The devices operate with a si
MAXIM
美信
MAX1090BEEI
美信
MAX1090BEEI
封装/外壳:28-SSOP(0.154",3.90mm 宽) 包装:托盘 描述:IC ADC 10BIT SAR 28QSOP 集成电路(IC) 模数转换器(ADC)
AD
亚德诺
MICROWAVE POWER TRANSISTORS
The RF Line Microwave Pulse Power Transistors Designed for Class B and C common base amplifier applications in short pulse TACAN, IFF, and DME transmitters. • Guaranteed Performance @ 1090 MHz, 50 Vdc Output Power = 90 Watts Peak Minimum Gain = 8.4 dB • 100 Tested for Load Mismatch a
MICROWAVE POWER TRANSISTORS
11-Output Configurable Clock Buffer
TriQuint’s TQ1090 is a configurable clock buffer which generates 11 outputs, operating over a wide range of frequencies from 33 MHz to 45MHz, 65 MHz to 90 MHz and 130 MHz to 180 MHz. The outputs are available at 1x, 2x and 4x, or at 1/2x, 1x and 2x, or at 1/4 x, 1/2 x and 1x the reference clock fr
TRIQUINT
MAX1090BEEI产品属性
  • 型号
    MAX1090BEEI
  • 工作电源电压
    1.7 V to 3.6 V, 2.7 V to 5.25 V