位置:首页 > IC中文资料第4729页 > MAX1090BCEI
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MAX1090BCEI
400ksps, 5V, 8-/4-Channel, 10-Bit ADCs with 2.5V Reference and Parallel Interface
General Description The MAX1090/MAX1092 low-power, 10-bit analog-to-digital converters (ADCs) feature a successive-approximation ADC, automatic power-down, fast wake-up (2µs), an on-chip clock, +2.5V internal reference, and a high-speed, byte-wide parallel interface. The devices operate with a si
MAXIM
美信
MAX1090BCEI
美信
MAX1090BCEI
封装/外壳:28-SSOP(0.154",3.90mm 宽) 包装:托盘 描述:IC ADC 10BIT SAR 28QSOP 集成电路(IC) 模数转换器(ADC)
AD
亚德诺
封装/外壳:28-SSOP(0.154",3.90mm 宽) 包装:卷带(TR)剪切带(CT)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:IC ADC 10BIT SAR 28QSOP 集成电路(IC) 模数转换器(ADC)
MICROWAVE POWER TRANSISTORS
The RF Line Microwave Pulse Power Transistors Designed for Class B and C common base amplifier applications in short pulse TACAN, IFF, and DME transmitters. • Guaranteed Performance @ 1090 MHz, 50 Vdc Output Power = 90 Watts Peak Minimum Gain = 8.4 dB • 100 Tested for Load Mismatch a
MICROWAVE POWER TRANSISTORS
11-Output Configurable Clock Buffer
TriQuint’s TQ1090 is a configurable clock buffer which generates 11 outputs, operating over a wide range of frequencies from 33 MHz to 45MHz, 65 MHz to 90 MHz and 130 MHz to 180 MHz. The outputs are available at 1x, 2x and 4x, or at 1/2x, 1x and 2x, or at 1/4 x, 1/2 x and 1x the reference clock fr
TRIQUINT
MAX1090BCEI产品属性
  • 型号
    MAX1090BCEI
  • 工作电源电压
    1.7 V to 3.6 V, 2.7 V to 5.25 V
  • 最大工作温度
    + 85 C
  • 安装风格
    SMD/SMT
  • 封装/箱体
    VQFN-32
更新时间:2026-5-14 22:59:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
ADI(亚德诺)
25+
N/A
18746
样件支持,可原厂排单订货!
ADI(亚德诺)
25+
N/A
正规渠道,免费送样。支持账期,BOM一站式配齐
Analog Devices Inc./Maxim Inte
全新原厂原装现货!受权代理!可送样可提供技术支持!
23+
SSOP28
绝对全新原装!现货!特价!请放心订购!
24+
QSOP
原厂支持公司优势现货
22+
SOP
原装正品,支持实单
SSOP28
全新原装、诚信经营、公司现货销售!
原厂封装
24+
原装现货,可开13%税票