位置:首页 > IC中文资料 > LT8641ARUDCMWTRPBF
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
LT8641ARUDCMWTRPBF
丝印代码:LHTC;65V, 3.5A/5A Peak Synchronous Step-Down Silent Switcher with 2.5μA Quiescent Current
GENERAL DESCRIPTION The LT®8641A step-down regulator features Silent Switcher architecture designed to minimize EMI emissions while delivering high efficiency at frequencies up to 3MHz. Assembled in a 3mm × 4mm side wettable QFN, the monolithic construction with integrated power switches and