位置:首页 > IC中文资料第1541页 > LM239APT
LM239APT价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
LM239APT
LOWPOWER QUAD VOLTAGE COMPARATORS
DESCRIPTION These devices consist of four independent precision voltage comparators with an offset voltage specifications as low as 2mV max for LM339A, LM239A and LM139A. All these comparators were designed specifically to operate from a single power supply over a wide range of voltages. Operatio
STMICROELECTRONICS
意法半导体
LM239APT
Description This family of devices consists of four independent precision-voltage comparators with an offset voltage specification as low as 2 mV maximum for LM339A, LM239A and LM139A. Each comparator has been designed specifically to operate from a single power supply over a wide range of voltag
STMICROELECTRONICS
意法半导体
LM239APT
丝印代码:239A;Low-power quad voltage comparators
Features • Wide single supply voltage range or dual supplies for all devices: +2 to +36 V or ±1 V to ±18 V • Very low supply current (1.1 mA) independent of supply voltage • Low input bias current: 25 nA typ • Low input offset current: ±5 nA typ • Low input offset voltage: ±1 mV typ • Inp
Quad Single Supply Comparators
MOTOROLA
摩托罗拉
Quad Single Supply Comparators
MOTOROLA
摩托罗拉
Amplifier Transistors
Amplifier Transistors NPN Silicon
Amplifier Transistors
LM239APT产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    LM239APT
  • 功能描述
    校验器 IC Lo-Pwr Quad Voltage
  • RoHS
  • 制造商
  • 输出类型
    Push-Pull
  • 电源电压-最大
    5.5 V
  • 电源电压-最小
    1.1 V
  • 补偿电压(最大值)
    6 mV