位置:首页 > IC中文资料 > LCS75US48
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
LCS75US48
AC-DC PO WER SUPPLIES
Features • 75W convection cooled • ITE, industrial and household approvals • Integrated connector cover • Class B conducted & radiated emissions • Input voltage range 85-264VAC • 300VAC withstand voltage for 5s • Output voltages from 5V to 48VDC • Efficiency to 91 • Short circuit, overvol
XPPOWER
LCS75US48
AC-DC Power Supplies
The LCS75 series of regulated output convection cooled 75W AC-DC power supplies are designed to provide a cost effective solution for industrial electronics, technology and household applications. Features include output voltage adjustment, a power ‘ON’ LED, low stand-by power consumption, output sh • 75W convection cooled\n\n• ITE, Industrial & household approvals\n\n• Integrated connector terminals cover\n\n• Class B conducted & radiated emissions\n\n• Input voltage 85 to 264VAC or 120 to 370VDC\n\n• Input surge withstand 300VAC for 5s\n\n• Output voltages from 5 to 48VDC\n\n• Output voltage ;
XPPOWER
LCS75US48
包装:托盘 描述:AC/DC CONVERTER 48V 77W 电源 - 外部/内部(板外) AC DC 转换器
文件:1.97743 Mbytes Page:7 Pages
文件:1.76229 Mbytes Page:5 Pages
LCS75US48产品属性
  • 类型
    描述
  • InputVoltage:
    Single Phase
  • OutputVoltage:
    48V
  • OutputCurrent:
    1.6A