位置:首页 > IC中文资料 > LB2016T220K
LB2016T220K价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
LB2016T220K
Wire-wound Ferrite Inductors LSQB/LSQC/LSQE series for General Electronic Equipment
Features Item Summary 22uH±10, 0.105A, 0806/2016 (EIA/JIS) Lifecycle Stage Mass Production (Preferred) Standard packaging quantity (minimum) Taping Embossed 2000pcs
TAIYO-YUDEN
太阳诱电
LB2016T220K
太阳诱电
LB2016T220K
封装/外壳:0806(2016 公制) 包装:卷带(TR)剪切带(CT)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:FIXED IND 22UH 105MA 1 OHM SMD 电感器,线圈,扼流圈 固定电感器
LB2016T220K
Wire-wound Chip Inductors (LB series)
文件:144.18 Kbytes Page:1 Pages
LB2016T220K
Wire-wound Chip Inductors (LB series)[LB]
文件:288.95 Kbytes Page:3 Pages
Wire-wound Chip Inductors for Medical / Industrial Applications (LB series)[LB]
文件:276.85 Kbytes Page:2 Pages
功率电感
Wire-wound Chip Inductors for Automotive
文件:137.29 Kbytes Page:1 Pages
未分类制造商
LB2016T220K产品属性
  • 电感值:
    22 uH ± 10 %
  • 外型尺寸 (EIA/JIS):
    0806/2016
  • 额定电流 (max):
    0.105 A
  • 直流电阻 (max):
    1.3 Ω
  • 直流电阻 (typ):
    1 Ω
  • LQ测试频率:
    2.52 MHz
  • 自共振频率 (min):
    16 MHz
  • 使用温度范围:
    -40 to +105 ℃(Including-self-generated heat)
  • 温度特性 (电感变化):
    ± 20 %
  • 尺寸 (L):
    2.0 ±0.2 mm
  • 尺寸 (W):
    1.6 ±0.2 mm
  • 尺寸 (T):
    1.6 ±0.2 mm
  • 尺寸 (e):
    0.5 ±0.2 mm