位置:首页 > IC中文资料 > CBC2016T220M
CBC2016T220M价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
CBC2016T220M
Wire-wound Ferrite Power Inductors LSQN/LSQPA series for General Electronic Equipment
Features Item Summary 22uH±20, 0.24A, 0806/2016 (EIA/JIS) Lifecycle Stage Mass Production (Preferred) Standard packaging quantity (minimum) Taping Embossed 2000pcs
TAIYO-YUDEN
太阳诱电
CBC2016T220M
TAIYO-YUDEN
太阳诱电
CBC2016T220M
绕线型片状功率电感器(CB系列)[CBC
CBC2016T220M
封装/外壳:0806(2016 公制) 包装:卷带(TR)剪切带(CT)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:FIXED IND 22UH 240MA 2.34OHM SMD 电感器,线圈,扼流圈 固定电感器
CBC2016T220M
WOUND CHIP INDUCTORS
文件:781.95 Kbytes Page:16 Pages
ETCList of Unclassifed Manufacturers
未分类制造商
CBC2016T220M
Wire-wound Chip Power Inductors
文件:143.11 Kbytes Page:1 Pages
CBC2016T220M
Wire-wound Chip Power Inductors (CB series)[CBC]
文件:283.67 Kbytes Page:3 Pages
Features Item Summary 22uH±20%, 0.205A, 0806/2016 (EIA/JIS) Lifecycle Stage Mass Production (Preferred) Standard packaging quantity (minimum) Taping Embossed 2000pcs
文件:277.13 Kbytes Page:2 Pages
Wire-wound Chip Inductors for Automotive
文件:137.38 Kbytes Page:1 Pages
WOUND CHIP INDUCTORS
文件:2.19096 Mbytes Page:47 Pages
Surface Mount Ferrite Products
文件:408.34 Kbytes Page:32 Pages
KEMETKEMET Corporation
基美
CBC2016T220M产品属性
  • 类型
    描述
  • 电感值:
    22 uH ± 20 %
  • 外型尺寸 (EIA/JIS):
    0806/2016
  • 额定电流 (max):
    0.24 A
    0.25 A (⊿L=30%)
    0.24 A (⊿T=40℃)
    2.34 Ω
  • 直流电阻 (typ):
    1.8 Ω
  • LQ测试频率:
    2.52 MHz
  • 自共振频率 (min):
    16 MHz
  • 使用温度范围:
    -40 to +105 ℃(Including-self-generated heat)
  • 温度特性 (电感变化):
    ± 25 %
  • 尺寸 (L):
    2.0 ±0.2 mm
  • 尺寸 (W):
    1.6 ±0.2 mm
  • 尺寸 (T):
    1.6 ±0.2 mm
  • 尺寸 (e):
    0.5 ±0.2 mm
  • RoHS Compliance (10 subst.):
    Yes
  • REACH Compliance (209 subst.):
    Yes
  • IEC62474 (Ver. D20.00) Compliance:
  • Halogen Free:
  • 适用焊接 方法:
    Reflow
  • 包装:
    Taping Embossed 2000pcs
更新时间:2026-5-14 22:58:00
SMD
只做原装,假一罚十,公司可开17%增值税发票!