位置:首页 > IC中文资料 > LB2012T4R7M
LB2012T4R7M价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
LB2012T4R7M
Wire-wound Ferrite Inductors LSQB/LSQC/LSQE series for General Electronic Equipment
Features Item Summary 4.7uH±20, 0.19A, 0805/2012 (EIA/JIS) Lifecycle Stage Mass Production (Preferred) Standard packaging quantity (minimum) Taping Embossed 3000pcs
TAIYO-YUDEN
太阳诱电
LB2012T4R7M
TAIYO-YUDEN
太阳诱电
LB2012T4R7M
绕线型片状电感器(LB系列)[LB
丰富的产品阵容和标准,可应用于客户各种电路设计的绕线型片状电感器。;
LB2012T4R7M
封装/外壳:0805(2012 公制) 包装:卷带(TR)剪切带(CT)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:FIXED IND 4.7UH 190MA 400MOHM SM 电感器,线圈,扼流圈 固定电感器
LB2012T4R7M
WIRE-WOUND CHIP INDUCTORS (LB SERIES)
文件:289.51 Kbytes Page:13 Pages
LB2012T4R7M
Notice for TAIYO YUDEN products
文件:651.96 Kbytes Page:14 Pages
LB2012T4R7M
Wire-wound Chip Inductors (LB series)[LB]
文件:288.98 Kbytes Page:3 Pages
LB2012T4R7M
LB2012T4R7M
WOUND CHIP INDUCTORS
文件:2.19096 Mbytes Page:47 Pages
Features - Item Summary 4.7uH±20, 0.19A, 0805/2012 (EIA/JIS) - Lifecycle Stage Mass Production - Standard packaging quantity (minimum) Taping Embossed 3000pcs
文件:295.77 Kbytes Page:3 Pages
Wire-wound Chip Inductors for Automotive
文件:137.3 Kbytes Page:1 Pages
功率电感
WOUND CHIP INDUCTORS
文件:781.95 Kbytes Page:16 Pages
ETCList of Unclassifed Manufacturers
未分类制造商
Surface Mount Ferrite Products
文件:408.34 Kbytes Page:32 Pages
KEMETKEMET Corporation
基美
未分类制造商
Surface Mount Ferrite Products
KEMETKEMET Corporation
基美
SMD Inductors(Coils) For Power Line(Wound, Magnetic Shielded)
文件:49.26 Kbytes Page:2 Pages
TDK
东电化
LB2012T4R7M产品属性
  • 类型
    描述
  • 电感值:
    4.7 uH ± 20 %
  • 外型尺寸 (EIA/JIS):
    0805/2012
  • 额定电流 (max):
    0.19 A
  • 直流电阻 (max):
    0.52 Ω
  • 直流电阻 (typ):
    0.4 Ω
  • LQ测试频率:
    7.96 MHz
  • 自共振频率 (min):
    45 MHz
  • 使用温度范围:
    -40 to +105 ℃(Including-self-generated heat)
  • 温度特性 (电感变化):
    ± 20 %
  • 尺寸 (L):
    2.0 ±0.2 mm
  • 尺寸 (W):
    1.25 ±0.2 mm
  • 尺寸 (T):
    1.25 ±0.2 mm
  • 尺寸 (e):
    0.5 ±0.2 mm
  • RoHS Compliance (10 subst.):
    Yes
  • REACH Compliance (209 subst.):
    Yes
  • IEC62474 (Ver. D20.00) Compliance:
  • Halogen Free:
  • 适用焊接 方法:
    Reflow
  • 包装:
    Taping Embossed 3000pcs
更新时间:2026-5-14 8:02:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
SMD
原厂原装仓库现货,欢迎咨询
TAIYO TUDEN
17+
SMD
原装正品现货
TAIYO