位置:首页 > IC中文资料 > K1500GAP
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
K1500GAP
封装/外壳:DO-204AC,DO-15,轴向 包装:卷带(TR) 描述:SIDAC 140-170V 1A DO15 分立半导体产品 晶闸管 - DIAC,SIDAC
LITTELFUSE
力特
K1500GAP
SIDAC 140-170V 1A DO15
LITTELFUSE
力特
MICROWAVE POWER TRANSISTOR
The RF Line Microwave Pulse Power Transistor Designed for 1025–1150 MHz pulse common base amplifier applications such as DME. • Guaranteed Performance @ 1090 MHz Output Power = 500 Watts Peak Gain = 5.2 dB Min • 100 Tested for Load Mismatch at All Phase Angles with 10:1 VSWR • Herme
MOTOROLA
摩托罗拉
Integrated Circuit 7-Step LED Driver Circuit
NTE
N-CHANNEL POWER MOS FET ARRAY SWITCHING USE
NEC
瑞萨
NEC
瑞萨
K1500GAP产品属性
  • 类型
    描述
  • 电流 - 击穿:
    10µA
  • 电流 - 保持(Ih)(最大值):
    150mA
  • 电流 - 峰值输出:
    1A
  • 工作温度:
    -40°C ~ 125°C (TJ)