位置:首页 > IC中文资料第5135页 > IRFU010PBF
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
4.0A GLASS PASSIVATED BRIDGE RECTIFIER
WTE
Won-Top Electronics
SCRs
General Description The Teccor line of thyristor SCR semi-conductors are half-wave, unidirectional, gate-controlled rectifiers which complement Teccors line of sensitive SCRs. Teccor offers devices with ratings of 1 A to 70 A and 200 V to 1000 V, with gate sensitivities from 10 mA to 50 mA. If ga
TECCOR
SCRs
TECCOR
IRFU010PBF产品属性
  • 型号
    IRFU010PBF
  • 功能描述
    MOSFET N-Chan 60V 7.7 Amp
  • 汲极/源极击穿电压
    650 V
  • 闸/源击穿电压
    25 V
  • 漏极连续电流
    130 A 电阻汲极/源极
  • RDS(导通)
    0.014 Ohms
  • 配置
    Single
  • 安装风格
    Through Hole
  • 封装/箱体
    Max247
  • 封装
    Tube
更新时间:2026-5-13 18:15:02
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
SK/森浦科
2450+
SOP/RJ45
只做原装正品现货或订货假一赔十!
LITTEL
23+
NA
专做原装正品,假一罚百!
25+
TO-220
代理全新原装现货,价格优势
CSAK
18+
CSAK
保证进口原装可开17%增值税发票