位置:首页 > IC中文资料 > IPB60R250CP
IPB60R250CP价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
IPB60R250CP
CoolMOSTM Power Transistor
INFINEON
英飞凌
IPB60R250CP
丝印代码:D2PAK;Isc N-Channel MOSFET Transistor
ISC
无锡固电
IPB60R250CP
500V-900V CoolMOS™ N-Channel Power MOSFET
CoolMOS™ CP, Infineon's fifth series of CoolMOS™, is designed for hard and soft switching topologies, CCM PFC as well as PWM for ATX, notebook adapter PDP and LCD TV. ·Lowest figure of merit R on x Q g\n ·Ultra low gate charge\n ·Extreme dv/dt rate\n ·Ultra low R DS(on), ultra low gate charge, very fast switching\n ·V th 3 V, g fs very high, internal R g very low\n ·High current capability\n ·Significant reduction of conduction and switching losses\n ·High;
INFINEON
英飞凌
CoolMos Power Transistor
CoolMOSTM Power Transistor
Cool MOS??Power Transistor Feature New revolutionary high voltage technology
IPB60R250CP产品属性
  • 类型
    描述
  • VDS max:
    600.0V
  • RDS (on) max:
    250.0mΩ
  • Polarity :
    N
  • ID  max:
    12.0A
  • Ptot max:
    104.0W
  • IDpuls max:
    40.0A
  • VGS(th) min max:
    2.5V 3.5V
  • QG :
    26.0nC
  • Rth :
    1.2K/W
  • RthJC max:
    0.6K/W
更新时间:2026-5-14 16:50:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
25+23+
TO263
绝对原装正品全新进口深圳现货
24+
PG-TO263-3D2PAK(TO
22+
TO263
现货,原厂原装假一罚十!
Infineon Technologies
21+
PG-TO263-3-2
100%进口原装!长期供应!绝对优势价格(诚信经营)!