位置:DF13-9S-1.25C > DF13-9S-1.25C详情
DF13-9S-1.25C中文资料
厂家型号
DF13-9S-1.25C
文件大小
426.89Kbytes
页面数量
11
功能描述
1.25mm Pitch Miniature Crimping Connector
集管和线壳 1.25MM RECEPT HSNG 9P SINGLE ROW CRIMP
数据手册
原厂下载下载地址一下载地址二到原厂下载
简称
HIROSE广濑
生产厂商
Hirose Electric Company
中文名称
日本广濑电机株式会社官网
DF13-9S-1.25C数据手册规格书PDF详情
■Features
1. Miniature Size
Designed in the low profile at mounting height 5.8mm.
(SMT mounting straight type)
(For DIP type, the mounting height is to 5.3mm to the straight and 3.6mm at the right angle)
2. Multi-contact
3. Correspond to Automatic Mounting
In addition, the tube packaging can be selected.
4. Integral Basic Function Despite Miniature Size
The header is designed in a scoop-proof box structure, and completely prevents mis-insertion.
■Applications
DF13-9S-1.25C产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    DF13-9S-1.25C
  • 功能描述
  • RoHS
  • 产品种类
    1.0MM Rectangular Connectors
  • 产品类型
    Headers - Pin Strip
  • 系列
    DF50
  • 触点类型
    Pin(Male)
  • 节距
    1 mm