位置:首页 > IC中文资料 > GS2008HE
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
GS2008HE
SURFACE MOUNT RECTIFIER
文件:57.58 Kbytes Page:3 Pages
PANJIT
強茂
GS2008HE
一般通用整流器
PANJIT
強茂
ETC
知名厂家
SCRs
General Description The Teccor line of thyristor SCR semi-conductors are half-wave, unidirectional, gate-controlled rectifiers which complement Teccors line of sensitive SCRs. Teccor offers devices with ratings of 1 A to 70 A and 200 V to 1000 V, with gate sensitivities from 10 mA to 50 mA. If ga
TECCOR
SCRs
TECCOR
12W AUDIO AMPLIFIER Vs = 22V, RL= 4ohm