位置:首页 > IC中文资料第7521页 > FSP1084D33
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
FSP1084D33
5A LOW DROPOUT LINEAR REGULATOR
GENERAL DESCRIPTION The FSP1084 is a series of low dropout positive voltage regulators with a maximum dropout of 1.5V at 5A of load current. The series features on-chip thermal limiting which provides protection against any combination of overload and ambient temperatures that would create exces
FOSLINK
FOSLINK
5A Low Dropout Positive Adjustable or Fixed-Mode Regulator
General Description AP1084 is a low dropout positive adjustable or fixedmode regulator with minimum of 5.0A output current capability. The product is specifically designed to provide well-regulated supply for low voltage IC applications such as high-speed bus termination and low current 3.3V logi
ANACHIP
易亨电子
ANACHIP
易亨电子
4.5A Adjustable/Fixed Low Dropout Linear Regulator