位置:首页 > IC中文资料第1866页 > FQT3N25TF
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
250V N-Channel MOSFET
FAIRCHILD
仙童半导体
250V N-Channel MOSFET
FAIRCHILD
仙童半导体
TMOS POWER FET 3.0 AMPERES 250 VOLTS RDS(on) = 1.4 OHM
MOTOROLA
摩托罗拉
N - CHANNEL ENHANCEMENT MODE POWER MOS TRANSISTOR
N - CHANNEL ENHANCEMENT MODE POWER MOS TRANSISTOR ■ TYPICAL RDS(on) = 1 Ω ■ AVALANCHE RUGGED TECHNOLOGY ■ 100 AVALANCHE TESTED ■ REPETITIVE AVALANCHE DATA AT 100oC ■ APPLICATION ORIENTED CHARACTERIZATION ■ THROUGH-HOLE IPAK (TO-251) POWER PACKAGE IN TUBE (SUFFIX ”-1”) ■ SURFACE-MOUNTING
STMICROELECTRONICS
意法半导体
TMOS POWER FET 3 AMPERES 250 VOLTS RDS(on) = 1.4 OHM
文件:253.49 Kbytes Page:10 Pages
MOTOROLA
摩托罗拉
FQT3N25TF产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    FQT3N25TF
  • 功能描述
    MOSFET
  • RoHS
  • 制造商
    STMicroelectronics
  • 晶体管极性
    N-Channel
  • 汲极/源极击穿电压
    650 V
  • 闸/源击穿电压
    25 V
  • 漏极连续电流
    130 A 电阻汲极/源极
  • RDS(导通)
    0.014 Ohms