位置:首页 > IC中文资料第1866页 > FQI22N30TU
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
300V N-Channel MOSFET
Description These N-Channel enhancement mode power field effect transistors are produced using Fairchild’s proprietary, planar stripe, DMOS technology. Features • 22A, 300V, RDS(on) = 0.16Ω @VGS = 10 V • Low gate charge ( typical 47 nC) • Low Crss ( typical 40pF) • Fast switching • 100
FAIRCHILD
仙童半导体
300V N-Channel MOSFET
FAIRCHILD
仙童半导体
isc N-Channel MOSFET Transistor
FEATURES ·Drain Current -ID=21A@ TC=25℃ ·Drain Source Voltage -VDSS=300V(Min) ·Static Drain-Source On-Resistance -RDS(on) =0.16Ω(Max)@VGS= 10V DESCRIPTION ·Motor drive, DC-DC converter, power switch and solenoid drive.
ISC
无锡固电
300V N-Channel MOSFET
300V N-Channel MOSFET
文件:702.24 Kbytes Page:8 Pages
FQI22N30TU产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    FQI22N30TU
  • 功能描述
    MOSFET DISC BY MFG 2/02
  • RoHS
  • 制造商
    STMicroelectronics
  • 晶体管极性
    N-Channel
  • 汲极/源极击穿电压
    650 V
  • 闸/源击穿电压
    25 V
  • 漏极连续电流
    130 A 电阻汲极/源极
  • RDS(导通)
    0.014 Ohms