位置:首页 > IC中文资料第8201页 > FCH10A06
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
FCH10A06
Schottky Barrier Diode
NIEC
10A RECTIFIER
Features ● High Current Capability and Low Forward Voltage Drop ● Surge Overload Rating to 600A Peak ● Low Reverse Leakage Current ● Lead Free Finish, RoHS Compliant (Note 3)
DIODES
美台半导体
Schottky Barrier Diode
NIEC
SBD LOW FORWARD VOLTAGE DROP
FCH10A06产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    FCH10A06
  • 制造商
  • 制造商全称
    Nihon Inter Electronics Corporation
  • 功能描述
    SBD
更新时间:2026-5-14 11:16:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
2025+
TO220F
原装进口价格优 请找坤融电子!
18+
TO-220F
保证进口原装可开17%增值税发票