位置:首页 > IC中文资料第6589页 > FCF16A20
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
FCF16A20
FRD - Low Forward Voltage Drop
NIEC
FCF16A20
FRD Type - Low Forward Voltage Drop
NIEC
FCF16A20
快恢复二极管(FRD)
KSS
京瓷
FCF16A20
Fast Recovery Diode
文件:698.35 Kbytes Page:5 Pages
KSS
京瓷
FCF16A20
封装/外壳:TO-220-3 全封装,隔离接片 包装:管件 描述:DIODE FAST RECOVERY 200V 16A TO- 分立半导体产品 二极管 - 整流器 - 单
FRED
文件:110.83 Kbytes Page:1 Pages
NI
恩艾
PLASTIC SILICON RECTIFIERS
FEATURES ◇ Low cost ◇ Diffused junction ◇ Low leakage ◇ Low forward voltage drop ◇ High current capability ◇ Easily cleaned witn Freon,Alcohol,lsopropanol and similar solvents ◇ The plastic material carries U/L recognition 94V-0
DSK
Plastic Silicon Rectifiers
LUGUANG
鲁光电子
Low Forward Voltage drop Diode
16mm Size Metal Shaft SP Rotary Potentiometers
文件:1.51575 Mbytes Page:2 Pages
GREATECS
FCF16A20产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    FCF16A20
  • 制造商
  • 制造商全称
    Nihon Inter Electronics Corporation
  • 功能描述
    FRD - Low Forward Voltage Drop
更新时间:2026-5-14 17:00:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
NICE
23+
TO-220F
15000
专做原装正品,假一罚百!
TO220F
只做原装,假一罚十,公司可开17%增值税发票!