位置:首页 > IC中文资料第7587页 > FCBS0650
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
FCBS0650
Smart Power Module (SPM)
FAIRCHILD
仙童半导体
FCBS0650
封装/外壳:27-PowerDIP 模块(1.205",30.60mm) 包装:管件 描述:IC SMART POWER MOD SPM27-BA 分立半导体产品 功率驱动器模块
ONSEMI
安森美半导体
FCBS0650
Smart Power Module (SPM)
ONSEMI
安森美半导体
Fixed Inductors for Surface Mounting
FEATURES • 7.6×6.8mm square and 5.0mm Max. height. • Magnetically shielded, low DC resistance. • Suitable for large current. • The use of magnetic metal alloy powder ensure capability for large current and compact size. • Low audible core noise. • Ideal for DC-DC converter applications in ha
TOKO
N-Channel Enhancement-Mode Vertical DMOS FETs
SUTEX
SUTEX
Switchmode Full Plastic Dual Fast Recovery Power Rectifiers
文件:68.7 Kbytes Page:2 Pages
MOSPEC
统懋
FCBS0650产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    FCBS0650
  • 功能描述
    IGBT 晶体管 500V SMART PWR MOD
  • RoHS
  • 制造商
    Fairchild Semiconductor
  • 配置
    集电极—发射极最大电压
  • VCEO
    650 V
  • 集电极—射极饱和电压
    2.3 V
  • 栅极/发射极最大电压
    20 V 在25
  • C的连续集电极电流
    150 A
  • 栅极—射极漏泄电流
    400 nA
  • 功率耗散
    187 W