位置:首页 > IC中文资料第6589页 > EPA018BV
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
EPA018BV
High Efficiency Heterojunction Power FET
[Excelics] · VERY HIGH fmax: 120GHz · +20.0dBm TYPICAL OUTPUT POWER · 13.0dB TYPICAL POWER GAIN AT 18 GHz · TYPICAL 0.75dB NOISE FIGURE AND 12.5dB ASSOCIATED GAIN AT 12GHz · 0.3 X 180 MICRON RECESSED “MUSHROOM” GATE · Si3N4 PASSIVATION AND VIA HOLE GROUNDING · ADVANCED EPITA
ETCList of Unclassifed Manufacturers
未分类制造商
EPA018BV
· VERY HIGH fmax: 120GHz · +20.0dBm TYPICAL OUTPUT POWER · 13.0dB TYPICAL POWER GAIN AT 18 GHz · TYPICAL 0.75dB NOISE FIGURE AND 12.5dB ASSOCIATED GAIN AT 12GHz · 0.3 X 180 MICRON RECESSED “MUSHROOM” GATE · Si3N4 PASSIVATION AND VIA HOLE GROUNDING · ADVANCED EPITAXIAL HETEROJUNCT
EXCELICS
FEATURES • None-Hermetic Low Cost Ceramic 70mil Package • +20.0 dBm Output Power at 1dB Compression • 11.0 dB Power Gain at 18GHz • Typical 0.75 dB Noise Figure and 12.5 dB Associated Gain at 12GHz • 0.3 x 180 Micron Recessed “Mushroom” Gate • Si3N4 Passivation • Advanced Epit
EXCELICS
1.8cm (0.7-inch) NTSC/PAL/WID Color LCD Panel
SONYSony Corporation
索尼
SONYSony Corporation
索尼
SURFACE MOUNT TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR
VBR: 6.8 - 440 Volts PPK: 400 Watts FEATURES : * 400W surge capability at 1ms * Excellent clamping capability * Low zener impedance * Fast response time : typically less then 1.0 ps from 0 volt to VBR(min.) * Typical IR less then 1mA above 10V
EIC
* 500W surge capability at 1ms * Excellent clamping capability * Low zener impedance * Fast response time : typically less then 1.0 ps from 0 volt to V BR(min.) * Typical IR less then 1mA above 10V