位置:首页 > IC中文资料第1688页 > EL7154CSZ
EL7154CSZ价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
EL7154CSZ
High Speed, Monolithic Pin Driver
The EL7154 three-state pin driver is particularly well suited for ATE and level shifting applications. The 4A peak drive capability, makes the EL7154 an excellent choice when driving high speed capacitive lines. Features • Comparatively low cost • Three-State output • 3V and 5V Input
INTERSIL
EL7154CSZ
The EL7154 three-state pin driver is particularly well suited for ATE and level shifting applications. The 4A peak drive capability, makes the EL7154 an excellent choice when driving high speed capacitive lines. The P-Channel MOSFET is completely isolated from the power supply, providing a hi
INTERSIL
EL7154CSZ
丝印代码:7154CSZ;High Speed, Monolithic Pin Driver
文件:500.61 Kbytes Page:9 Pages
RENESAS
瑞萨
EL7154CSZ
封装/外壳:8-SOIC(0.154",3.90mm 宽) 包装:卷带(TR) 描述:IC GATE DRVR HI/LOW SIDE 8SOIC 集成电路(IC) 栅极驱动器
RENESAS
瑞萨
封装/外壳:8-SOIC(0.154",3.90mm 宽) 包装:管件 描述:IC GATE DRVR HI/LOW SIDE 8SOIC 集成电路(IC) 栅极驱动器
Submicro Axial Lead Lamp,Micro Axial Lead Lamps,Axial Lead Lamps
GILWAY
Industrial Digital Bar Code Slot Reader
HP
安捷伦
Integrated Circuit Control Circuit for Switch Mode Power Supplies using MOS Transistors
NTE
PHOTOMULTIPLIER TUBE
文件:172.72 Kbytes Page:4 Pages
HAMAMATSUHamamatsu Photonics Co.,Ltd.
滨松光子滨松光子学株式会社
EL7154CSZ产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    EL7154CSZ
  • 功能描述
    功率驱动器IC EL7154CSZ 10MHZ PIN DRVR W/DISABLE
  • RoHS
  • 制造商
    Micrel
  • 产品
    MOSFET Gate Drivers
  • 类型
    Low Cost High or Low Side MOSFET Driver
  • 电源电压-最大
    30 V
  • 电源电压-最小
    2.75 V
  • 最大工作温度
    + 85 C
  • 安装风格
    SMD/SMT
  • 封装/箱体
    SOIC-8
  • 封装
    Tube
更新时间:2026-5-13 22:58:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
2016+
SOP8
只做原装,假一罚十,公司可开17%增值税发票!
INTERSI
24+
SOP-8
只做自己库存 全新原装进口正品假一赔百 可开13%增