位置:首页 > IC中文资料 > ECS25US12
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
ECS25US12
25-60 Watts ECS Series
General Efficiency •Up to 90%, model dependant Isolation •4000 VAC In to Out, 2 x MOPP, 1500 VAC In to Earth, 1 x MOPP, 500 VDC Out to Earth, 1 x MOPP Switching Frequency•65 KHz typical Power Density•Up to 7.9 W/in3 MTBF•25 & 45 W: 1072 kHrs, 60 W: 471 kHrs to MIL-HDBK-217F at 25 °C, GB
XPPOWER
ECS25US12
包装:盒 描述:AC/DC CONVERTER 12V 25W 电源 - 外部/内部(板外) AC DC 转换器
XPPOWER
ECS25US12
AC/DC CONVERTER 12V 25W
ECS25US12
25-60 Watts ECS Series
文件:1.01635 Mbytes Page:4 Pages
ECS25US12
文件:405.95 Kbytes Page:4 Pages
ECS25US12
IT & Medical Safety Approvals
文件:4.22656 Mbytes Page:11 Pages
AC-DC Medical
25 Watts PBM25 Series • Small Size 2.50” x 4.25” x 0.96” • Low Leakage Current • Medical Safety Agency Approvals • Both Line and Neutral Fused • Meets Class B, EN55011 Conducted • Fixed Switching Frequency
AC-DC Power Supplies
文件:362.57 Kbytes Page:4 Pages
PCB Mount
文件:120.03 Kbytes Page:2 Pages
Ultra Compact Size
文件:449.75 Kbytes Page:6 Pages
ECS25US12产品属性
  • 类型
    描述
  • 包装:
  • 零件状态:
    在售
  • 类型:
    开放框架
  • 输出数:
    1
  • 电压 - 输入:
    80 ~ 264 VAC
  • 电压 - 输出 1:
    12V
  • 电流 - 输出(最大值):
    2.08A
  • 功率 (W):
    25W
  • 应用:
    ITE(商业),医疗
  • 电压 - 隔离:
    4 kV
  • 效率:
    90%
  • 工作温度:
    -20°C ~ 70°C(有降额)
  • 特性:
    可调输出,DC 输入能力,通用输入
  • 安装类型:
    底座安装
  • 大小 / 尺寸:
    3.00\ 长 x 2.00\ 宽 x 0.95\ 高(76.2mm x 50.8mm x 24.2mm)