位置:首页 > IC中文资料 > ECM60US48
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
ECM60US48
AC-DC Power Supplies
文件:175.71 Kbytes Page:4 Pages
XPPOWER
ECM60US48
Full Load Available Convection Cooled
文件:3.47832 Mbytes Page:21 Pages
XPPOWER
ECM60US48
包装:托盘 描述:AC/DC CONVERTER 48V 60W 电源 - 外部/内部(板外) AC DC 转换器
ECM60US48
AC/DC CONVERTER 48V 60W
AC-DC Power Supplies
AC-DC Power Supplies 60 Watts SDS60 Series • Single, Dual, Triple & Quad Outputs • Output Voltages from 3.3 V to 48 V • Non-standard Outputs Available • Universal AC Input • Low Profile - 1.2” (30.5 mm) • Fits 1U Applications • Up to 88 Efficiency
文件:197.65 Kbytes Page:8 Pages
文件:205.09 Kbytes Page:2 Pages
ECM60US48产品属性
  • 类型
    描述
  • 包装:
  • 零件状态:
    在售
  • 类型:
    开放框架
  • 输出数:
    1
  • 电压 - 输入:
    90 ~ 264 VAC
  • 电压 - 输出 1:
    48V
  • 电流 - 输出(最大值):
    1.25A
  • 功率 (W):
    60W
  • 应用:
    ITE(商业),医疗
  • 电压 - 隔离:
    4 kV
  • 效率:
    80%
  • 工作温度:
    0°C ~ 70°C(有降额)
  • 特性:
    可调输出,通用输入
  • 安装类型:
    底座安装
  • 大小 / 尺寸:
    4.00\ 长 x 2.00\ 宽 x 1.20\ 高(101.6mm x 50.8mm x 30.5mm)
  • 认证机构:
    CB,CE
  • 标准编号:
更新时间:2026-5-13 22:50:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
EiCCorp
23+
LLP
6500
全新原装假一赔十
EiCCorp
24+
LLP
只做自己库存 全新原装进口正品假一赔百 可开13%增