位置:首页 > IC中文资料第7239页 > EBE10RD4AGFA
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
EBE10RD4AGFA
1GB Registered DDR2 SDRAM DIMM (128M words x 72 bits, 1 Rank)
ELPIDA
尔必达
EBE10RD4AGFA
1GB Registered DDR2 SDRAM DIMM
Description\nThe EBE10RD4AGFA is a 128M words × 72 bits, 1 rank DDR2 SDRAM Module, mounting 18 pieces of DDR2 SDRAM sealed in FBGA (µBGA) package. Read and write operations are performed at the cross points of the CK and the /CK. This high-speed data transfer is realized by the 4bits prefetch-pipel • 240-pin socket type dual in line memory module (DIMM)\n - PCB height: 30.0mm\n - Lead pitch: 1.0mm\n - Lead-free (RoHS compliant)\n• Power supply: VDD = 1.8V ± 0.1V\n• Data rate: 667Mbps/533Mbps/400Mbps (max.)\n• SSTL_18 compatible I/O\n• Double-data-rate architecture: two data transfers per cl;